Ako mať za minútu upratané – a užívať si leto

A čo…?

Tiež vás takáto odpoveď dokáže pekne naštvať? Otázka nie je ani zďaleka dôležitá. Je jedno, či sa pýtate, prečo ešte nemá umyté zuby, prečo tie tepláky po sebe neuprace, alebo či ho skutočne baví sedieť tri hodiny s telefónom v ruke keď vonku je tak krásne.

A čo…?

Nesmierne iritujúce!

Musím ale priznať, že keď sa na to pozriem z opačnej strany, je to vlastne krásne jednoduché. Nemôžete očakávať, že 8-9-12-ročné dieťa bude považovať za potrebné poskladať oblečenie, ktoré si práve vyzlieklo. Nemôžete očakávať, že ho trápia neumyté zuby, keď sa mu vlastne nechce ísť ani len spať. A vybrať si dnes medzi hraním sa na telefóne a „nudnými a trápnymi prechádzkami“? To ani nepotrebuje ďalší komentár.

Preto som sa rozhodla, aspoň z času na čas, vziať si z tohto salámistického spôsobu hodnotenia ne-podstatných vecí v živote príklad.

Naozaj je tá podlaha natoľko špinavá, že musím vysávať práve dnes? … počas slnečných dní odporúčam zatiahnuť žalúzie, alebo závesy a máte odpoveď – nie, nie je. Vyložte si nohy a pozrite si svoj obľúbený seriál.

Skutočne je tak dôležité, aby bol špinavý riad umytý najbližšiu hodinu? … v tomto som Monk, takže pravdepodobne áno, ale vy sa riaďte tým zdravším úsudkom. Umývačka pojme poháre i taniere a všetko väčšieho objemu ľahko schováte do umývadla. Z pohodlnej polohy na gauči nič nevidieť a všetko je krásne čisté 🙂 otvorte si nedočítanú knihu a máte o program postarané.

Nedokážete sa pozerať na tie voľne hodené tepláky a ponožky na dlážke? Jednoduché – nepozerajte sa na ne. Zavrite za nimi dvere, z ktorej strany, to už nechám na vás. A je upratané! 🙂

Myslím, že vekom človek nadobúda príliš veľa zodpovednosti za rôzne veci a z nepochopiteľných príčin tú zodpovednosť prenáša aj na totálne banality. Počas môjho kratučkého výskumu života som zistila, že energiu si treba šetriť na dôležité veci – na priateľov, rodinu (ak stojí za to), na tie zábavnejšie, iskrivé situácie v živote, nie na poriadok v domácnosti. Na ten myslieť nechcem, keď budem vyzerať svetlo na konci tunela.

Krásny zvyšok nedele a úspešný týždeň.

Namasté


Pridaj komentár