5 vecí, ktoré sa oplatí si vziať

Keďže som mala ku koncu roka, aj v začiatku toho nového, dostatok priestoru pre myšlienky, využila som to a zbilancovala som – seba.

Konečný výsledok hodnotenia: Celková spokojnosť

Odporúčanie: Len tak ďalej

Detailnejšie odporúčanie: Z každej minulosti si treba vziať len to, čo nám v budúcnosti môže byť užitočné. Ak nám to v budúcnosti užitočné nebude, je nám to na nič a treba to nechať tam, kde sa to stalo. Berlín, Miláno, Las Vegas, Stará Turá, … kde len chcete, ale nechajte to tam. Túto dávno známu múdrosť vo mne aktuálne znova utvrdil môj najnovší kamarát Ravic. Ako si ju konečne vtĺcť do hlavy a v praxi sa ňou aj riadiť, o tom už Erich Maria Remarque cez Ravicove slová nehovorí 🙂

Na základe detailného odporúčania si teda do nasledujúcich dní z tých uplynulých prenášam tieto poznatky:

  • Treba si veriť. Veriť v seba a svoje schopnosti a nevzdávať sa len preto, že niekto iný má na to rôzny názor.
  • Nie je všetko zlato čo sa blyští. Ľuďom aj situáciám treba dať čas a až s odstupom ich hodnotiť. (žiaľ, niekedy je už pri odstupe neskoro, ale akékoľvek, hoci neskoršie zistenie, je hodnotná vec)
  • Ak ti niekto vyslovene prekáža, skús sa zamyslieť nad tým, prečo je to tak a čo s tým vieš spraviť. Často je to v tebe, nie v ňom.
  • Ak ti niekto vraví, že ťa má rád, trocha spozorni a vráť sa na zem. Ešte to neznamená, že nie práve on ti zabodne dýku do chrbta.
  • A v neposlednom rade – maj sa rád, maj rád život, dýchaj a tvor!

Nech vám tento rok chutí! 🙂

Namasté


Pridaj komentár