2 + 1 = 2 alebo See you soon

Spomínam si na tvoje prvé posledné slová. Náš prvý spoločný deň. Počas trojhodinovej cesty autom si sa trocha zdráhal, ale nakoniec sme sa spolu zabavili.

Pri odchode domov, k mame, si sa otočil vo dverách a so slovami „ahoooj, ešte sa uvidíme“ si mi zamával.

To bolo asi pred piatimi rokmi a tvoj tato mi vtedy hrdo oznámil, že som sa ti zjavne páčila, pretože takto sa lúčiš len s ľuďmi, s ktorými si rád.

Dnes, keď odchádzaš k mame, zvyčajne nepočujem ani to ahoj a máva mi len ruka tvojho otca.

Nezáleží na tom, ako dlho som s tebou skladala to lego, či som viac či menej dokonale napodobnila hlas tvojho obľúbeného gormita alebo či som Kokosovi zašívala odtrhnutú ruku 10 alebo 20 minút. Ideš k mame.

Mama je len jedna. Ja som sa ňou pre teba doposiaľ nechcela stať. A stále nechcem. Nie je nutné ju suplovať, pretože ona je. Je tu a je s tebou. A ja som úprimne rada, že ju máš.

Na vzťah treba dvoch, rovnako ako na jeho rozpad. Je jedno, či je reč o rozhádaných sestrách, bratoch, manželskom páre po dvoch či dvadsiatich rokoch alebo o vzťahu človek – pes.

Niekedy je mi zo seba na vracanie. Idem sa zblázniť.

Každá minúta s tebou je pre mňa dnes minútou, ktorú ti venovať chcem aj nechcem. A nemusím. Nemusím, ale mala by som chcieť. Často aj chcem. Veľmi chcem. A keď práve nechcem, aj keď mám nárok na vlastný program, tak na mňa číha výčitka. Lebo to nerobím prirodzene. Pretože by som mala prirodzene chcieť. A ja často prirodzene chcem.

Niekedy sa mi skutočne nechce hrať dve hodiny s legom, inokedy sa mi chce a bavím sa pri tom. Nechce sa mi hrať sa stolovú hru, ktorá mne nedáva zmysel, pretože má tvoje vlastné ne-pravidlá. Toto sa mi zvyčajne nechce. Nechce sa mi vstávať ráno 6:30 pretože ty už nespíš. Ideš s tatom von z izby. Ja nevstávam, ale ani nespím.

Pýtam sa tak sama seba ako je možné dať ti to dobré čo viem, či je to vôbec možné, a pritom sa zo seba nezblázniť. Nemyslieť pri všetkých tých veciach na to, že ja by som tu vlastne vôbec nemusela byť.

Snáď sa mi to v hlave niekedy správne usporiada a ešte sa uvidíme.


Pridaj komentár